Звіт по виховній роботі за і семестр 2013-2014 н.р.

Змістовою основою шкільної політики у сфері виховання є програма «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України».

Виховна діяльність педагогічного колективу  здійснювалась по напрямках :

{C}-         формування національної свідомості;

{C}-         виховання учнів на принципах загальнолюдських цінностей;

{C}-         формування в учнів громадянської позиції, власної гідності, готовності до трудової діяльності, відповідальності за свої дії ;

{C}-         формування правової культури особистості та  екологічної свідомості учнів;

{C}-         розвиток індивідуальних здібностей, талантів молоді забезпечення умов для їх самореалізації.

В школі протягом декількох років діють різновікові дитячі об’єднання . Учні початкових класів беруть участь у грі-подорожі “Подоляночка”. В 1-2 класах вивчають свій родовід, традиції, звичаї сім’ї, українські казки, прислів’я, пісні. В 3 класі учні дізнаються про історію села, а в 4 класі - про історію Поділля, подільські обряди, звичаї, пісні.

Учні 5-11 класів є членами об’єднання «Милосердя». Діяльність об’єднання «Милосердя» спрямована на виховання на основі загальнолюдських гуманістичних цінностей : ідеалів добра,  совісті, людської цінності ,взаємодопомоги, милосердя.

Учні 5-11 класів є членами об’єднання «Євросвіт». Діяльність об’єднання «Євросвіт» спрямована на  виховані у підростаючого покоління почуття братерства та взаємодопомоги, поваги до людей різних національностей та віросповідань, вивчені культури, історії та мови європейських країн.

В школі продовжує функціонування президентська республіка, в якій  працюють Міністерства:

-    Міністерство Освіти, в якому  діє група консультантів з предметів;

{C}-         Міністерство Внутрішніх Справ, в якому працює пост чистоти і      бережливості;

{C}-         Міністерство Культури, в якому працює  вокальний гурток ;

{C}-         Міністерство Спорту, в якому працює секція настільного тенісу;

{C}-         Міністерство Праці, в якому працює гурток «Художня вишивка»;

{C}-         Міністерство роботи з молодшими школярами;

{C}-         Міністерство Інформації.

Перед Днем вчителя учні організували День Самоврядування, де самостійно проводили уроки замість учителів. Цей захід подобається як учням так і вчителям.

Робота Ради Міністерств  спланована на рік. Засідання  відбуваються раз на місяць і на них розглядаються організаційні, дисциплінарні  питання, Міністерства звітують про свою роботу. В роботі з Радою Міністерств  звертається увага на виховання громадської активності, розвиток організаторських здібностей учнів .

Учні школи залучаються до роботи гуртків «Вокальний» та «Художня вишивка». Рада Міністерств  співпрацює з вчителями-предметниками в організації і проведенні предметних тижнів.

Школа сприяння здоров’ю , яка  працює за програмою “Здоровий спосіб життя” для учнів 6-11 класів та включає проведені  тижні за здоровий спосіб життя, уроки життя, бесіди по профілактиці інфекційних захворювань, пропаганду здорового способу життя, спортивні змагання по футболу, волейболу , тенісу, легкій атлетиці, естафети.

Традиційно проводяться  загальношкільні заходи : свято  першого дзвоника, свято квітів, свято осені, День учителя, конкурс патріотичної пісні,

Відкриті виховні години: «Будемо навчатись мови золотої»,  «Померлі від голоду»,  «Миколаю, ми тебе чекаєм»,  Козацькі забави, Козацькому роду нема переводу, на якому були присутні представники обласної організації «Академія відродження козацької спадщини», проведено новорічні ранки для учнів 1-4 класів, новорічні казки для учнів 5-6 класу та новорічний бал для учнів 7-11 класів.

Провели у цьому семестрі тижні:  милосердя, знань з основ БЖД, порозуміння з ВІЛ – позитивними, світової літератури.

Місячники:  безпечного користування газом, правового виховання.

Декади:  фізичної культури та спорту, екологічного виховання, української  мови та літератури, толерантності.

Кожен клас  один раз в семестр провів відкриту виховну годину.

Якість  проведених виховних заходів та активність учнів значно підвищились. Проведені заходи сприяють вихованню гідного громадянина своєї держави . В процесі підготовки до свят та інших заходів в основу береться розвиток дитини як особистості, її нахилів , інтересів, здібностей, надання можливості для реалізації індивідуальних, творчих потреб, створення умов для повноцінного  морального, психічного та фізичного розвитку.

Зміст виховних заходів, форми їх проведення  відповідають тематиці та поставленій меті, при максимальній задіяності учнів , враховують вікові та психологічні особливості учнів. відбувається висвітлення подій, які відбуваються в школі ,через шкільну газету «Гомін».

Кожного понеділка ми проводимо лінійку, яку розпочинаємо з внесення прапору України і школи, співаємо Гімн України. Закінчуємо – молитвою.

Вокальні здібності учнів розвиваються на заняттях вокального гуртка. Здібності до образотворчого мистецтва розвиваються на заняттях гуртка «Художня вишивка». Учні готують виступи на загальношкільні заходи, приймають участь в оглядах художньої самодіяльності, конкурсах, проводять тематичні  виставки малюнків.