Історія школи

Маниковецька ЗОШ І- ІІІ ступенів розташована в центрі, яке знаходиться за 18 км. від районного центру і 38 км. від обласного. В мальовничому парку, в якому ростуть столітні липи, клени та ясени, розташований будинок , в якому знаходиться місцева школа. Будинок збудовано на початку XIX ст. паном Косєльським з червоної цегли у вигляді прямокутника ,по кутах якого є 4 башні, на башнях були викувані місцевими ковалями флюгелі. Будинок двоповерховий. Площа будинку 1860 кв.м. ,товщина стін - 2.5 м. В окремих кімнатах зберігся ще перший паркет, а на коридорі - своєрідна на той час плитка. Дуже цікавими є підвальні приміщення, де колись була кухня, комори, в'язниця . Старожили кажуть, що від підвалу до місцевого костелу веде підземний хід, але знайти його не вдалося. З 1917 року в приміщенні сучасної школи був сільськогосподарський технікум, машино-тракторна станція, місцевий клуб. З 1956 року в цьому будинку розташувалася місцева школа. Взагалі, освіта в селі розвивалася здавна. Діти навчалися у невеличкій церковно - приходській школі при костелі. Тут дітей навчали польською мовою. Після революції навчання не було. Перед війною була семирічка, а з 1944 - 1974 в школі працювала Сікора Людвіга Степанівна - її називають першою вчителькою Маниковець. З 1956 р. директором школи був Лучко Дмитро Павлович, який після закінчення військового училища та університету пройшов усю війну , мав поранення, нагороджений орденом Вітчизняної війни 1 ст., медаллю «За відвагу». Після війни і до пенсії працював у школі вчителем, потім директором. До 1967року школа була восьмирічною. Починаючи з 1968 року і до сьогодення школа є середньою. На той час у школі навчалось 400-420 учнів. Це діти з Маниковець, Загінець, Яськовець, Мазник. Директором була Кравчук Лідія Антонівна. Потім в 1981році директором став Олійник Віктор Іванович. В 1987році директором призначили Вислянського Миколу Григоровича, якого через дев'ять років змінив Мельник Анатолій Степанович. Протягом 1996-2001років директором школи працював Штурмаревич Віктор Йосипович. У 2002 році директором Маниковецької ЗОШ І-Ш ступенів стала Вислянська Валентина Петрівна, яка і сьогодні працює на цій посаді.